Domů » O mně

O mně

Srdečně Vás vítám na svých stránkách. Jsem tanečnice Aimirah.

Tanci se věnuji odmalička a celý život je mou vášní a největším z mnoha mých koníčků. Hned druhým je šití, a to hlavně tanečních kostýmů. Jako sedmiletá holčička jsem drze zabavila šicí stroj babičce, protože byla na můj vkus moc pomalá, a šila jsem si oblečení na panenky. Jako slečna jsem v době, kdy toho v obchodech bylo pramálo, šila oblečení pro sebe a posledních několik let jsem podlehla vyrábění tanečních kostýmů. Úplně vše, co mám na fotkách nejen na tomto webu na sobě já nebo moje skupina, jsem šila a vyráběla sama, a to včetně kompletních doplňků u kankánových kostýmů od podvazků po peří. Ráda vyrobím kostým i Vám.

Téměř celou základní školu jsem navštěvovala prestižní baletní školu I. V. Psoty v Brně pod Janáčkovým divadlem, ve kterém jsem měla díky výbornému prospěchu možnost zatančit si několik dětských rolí. Vystupovala jsem v Lišce Bystroušce, Rusalce, Bohémě…. Vystupovala jsem s naším divadelním souborem na Janáčkových slavnostech v Litomyšli, což byl pro mě jeden z nejsilnějších zážitků – strávila jsem několik dní tancem s největšími divadelními hvězdami a navíc pod širým nebem. Dodnes mi z těch vzpomínek naskakuje „husí kůže“. Balet byl celý můj život, chodila jsem na jeho hodiny několikrát týdně, byla jsem nadšená, že paní profesorky si vždycky vybraly mě, abych ostatním předvedla, co a jakým způsobem máme tančit a aby toho nebylo málo, vše jsem musela hned předvést všem kamarádům. Tehdy se nejspíš začala projevovat moje touha učit a vystupovat. Ráda bych tímto moc poděkovala mým nejmilejším učitelkám – paní profesorce a tehdejší ředitelce baletní školy Olze Mikulicové a paní profesorce Petruši Šprlákové. Díky nim mám spoustu zážitků a neocenitelných zkušeností. Jejich laskavost a péče mě nutily neustále na sobě pracovat, abych je nezklamala a pravdou je, že baletní průprava je mi vzácnou devízou dodnes a to nejen při tanci. Byla jsem několik let dětskou členkou folklorního souboru Valášek, za naši ZŠ jsem se účastnila veškerých gymnastických i jiných sportovních a pohybových soutěží, takže jsem celé dětství protančila, procvičila, i proběhala. Puberta zavinila, že jsem na nějakou dobu přestala aktivně sportovat i tančit, ale absence pohybu se naštěstí začala velmi rychle projevovat, tak jsem začala hledat nový smysl života. Vyzkoušela jsem snad úplně všechno – kalanetiku, aerobic, pilates, posilovnu, salsu s úžasným tanečníkem, učitelem a kamarádem z Bahrainu a další tance i cvičení, ale nic nebylo to pravé, co by mne naprosto pohltilo (i když salsa už byla hodně blízko).

A jednoho krásného dne jsem kdesi uviděla letáček s nabídkou kurzu orientálního tance. Ani ve snu by mě do té chvíle nenapadlo, že bych si někdy mohla vyzkoušet tančit jako ty krásné tanečnice, které jsem si z pohádek pamatovala s rouškou přes obličej, s rozevlátými průsvitnými tureckými kalhotami, topíky a holými bříšky… Okamžitě jsem do toho studia utíkala a přiznám se, že i když po prvních pár hodinách jsem nebyla zrovna nadšená z příliš sebevědomé lektorky, která toho ještě moc neuměla, takže jsme na hodinách dělaly stále pár prvků dokola, proto jsem tam vydržela jen asi pět z dvaceti zaplacených hodin, ale věděla jsem i přesto od prvního okamžiku, že jsem tomuto tanci nenávratně propadla a začala jsem velmi intenzivně hledat další možnosti, jak se toto úžasné umění učit. Prošla jsem kurzy a semináři tanečnic a lektorek Shereen, Maya, Zaynah, Badriyah, Sheyla, Sharka, Delila, Layla, Intesar, Petra Šteinerová, a spousty dalších...

Cca devět let vedu své vlastní kurzy. Učím holčičky od pěti let (a na hodinu se nám občas zatoulají i jejich maličké sestřičky), slečny, maminky i babičky. Orientální tanec je skvělý i proto, že je vhodný pro jakýkoli věk a jakoukoli postavu, takže například i korpulentnější dámy mohou dělat něco pro sebe - pro svoje tělo i duši a navíc i zdraví – hýbat se, tančit, hrát si na princeznu, být s partou stejně skvělých holek a při tom všem se cítit krásně. Pro více informací o blahodárných účincích orientálního klikněte ZDE.

Byla jsem členkou profesionální taneční skupiny Al Fayyum Dancers a současně i country skupiny Honky Tonk. Pátým rokem mám svoji vlastní taneční skupinu AimirahBELLKY. Vystupujeme na plesech, rodinných i firemních oslavách, městských slavnostech, apod. Pro více informací o nabídce vystoupení klikněte ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace